Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


energeticka-optimalizace

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

energeticka-optimalizace [2011/10/31 09:21]
mypower_cz [Obecné tipy]
energeticka-optimalizace [2011/10/31 09:21] (aktuální)
mypower_cz [Tipy nejen pro ostrovní systémy]
Řádek 37: Řádek 37:
   * Ohřívejte nebo vařte elektrickou energií pouze pokud je přebytek elektrické energie. Přebytky el.en zužitkujte například předehříváním vody v zásobníku pomocí elektrického topného tělesa. Počítejte však s tím, že v zimním období přebytků bude velmi málo.   * Ohřívejte nebo vařte elektrickou energií pouze pokud je přebytek elektrické energie. Přebytky el.en zužitkujte například předehříváním vody v zásobníku pomocí elektrického topného tělesa. Počítejte však s tím, že v zimním období přebytků bude velmi málo.
   * V rodinných domcích, firmách, chatách zvažte pořízení efektivnějších [[spotrebice:​dc-cerpadlo|12V čerpadel]] místo [[spotrebice:​domaci-vodarna|domácích vodáren]]. V případě nedostatku energie se 12V čerpadlo dá stále krátkodobě užít a nedostatek energie při zataženém dni snadno překlenout. Výkonnou domácí vodárnu se nemusí podařit střídačem rozjet skrz vysoké rozběhové proudy motoru.   * V rodinných domcích, firmách, chatách zvažte pořízení efektivnějších [[spotrebice:​dc-cerpadlo|12V čerpadel]] místo [[spotrebice:​domaci-vodarna|domácích vodáren]]. V případě nedostatku energie se 12V čerpadlo dá stále krátkodobě užít a nedostatek energie při zataženém dni snadno překlenout. Výkonnou domácí vodárnu se nemusí podařit střídačem rozjet skrz vysoké rozběhové proudy motoru.
-  * Používáte-li bezdrátová zařízení,​ jako například počítačová myš, pořiďte dobíjecí baterie. Při ceně tužkových baterií lze tímto způsobem výrazně finančně ušetřit a o něco lépe zužitkovat přebytky.+  * Používáte-li bezdrátová zařízení,​ jako například počítačová myš či bezdrátová klávesnice, pořiďte dobíjecí baterie. Při ceně tužkových baterií lze tímto způsobem výrazně finančně ušetřit a o něco lépe zužitkovat přebytky.
   * ...    * ... 
  
energeticka-optimalizace.txt · Poslední úprava: 2011/10/31 09:21 autor: mypower_cz