Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


slovnik:elektrocentrala

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
slovnik:elektrocentrala [2011/05/26 19:06]
mypower_cz [Ukázka dobíjení baterií]
slovnik:elektrocentrala [2011/05/28 22:52] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
 ===== Využití ===== ===== Využití =====
  
-Elektrocentrála slouží jako záložní zdroj energie všude tam, kde není možno použít [[slovnik:​distribucni-sit|distribuční síť]]. V [[projekty:​mypower|hybridních ostrovních systémech]] je využívána jako jeden ze záložních zdrojů energie pro dobíjení baterií pomocí [[slovnik:​dobijec-baterii|dobíječe]]. Nevýhodou je vśak nižší stabilita napětí. Při větším skokovém nárůstu spotřeby nemusí být elektrocentrála schopna dostatečně rychle zareagovat zvýšením výkonu spalovacího motoru.+Elektrocentrála slouží jako záložní zdroj energie všude tam, kde není možno použít [[slovnik:​distribucni-sit|distribuční síť]]. V [[projekty:​mypower|hybridních ostrovních systémech]] je využívána jako jeden ze záložních zdrojů energie pro dobíjení baterií pomocí [[slovnik:​dobijec-baterii|dobíječe]]. ​ 
 + 
 +Nevýhodou je nižší stabilita napětí. Při větším skokovém nárůstu spotřeby nemusí být elektrocentrála schopna dostatečně rychle zareagovat zvýšením výkonu spalovacího motoru.
  
 Tato vlastnost se může negativně [[http://​forum.mypower.cz/​viewtopic.php?​f=5&​t=7#​p77|projevit]] například nemožností napájet elektrocentrálou automatickou pračku u které nastávají velké výkonové výkyvy při startu elektromotoru pro otáčení bubnu či při zapnutí ohřevu vody. To může způsobit úbytek napětí natolik veliký, že dojde k restartu elektroniky pračky a zastavení pracího programu. Tato vlastnost se může negativně [[http://​forum.mypower.cz/​viewtopic.php?​f=5&​t=7#​p77|projevit]] například nemožností napájet elektrocentrálou automatickou pračku u které nastávají velké výkonové výkyvy při startu elektromotoru pro otáčení bubnu či při zapnutí ohřevu vody. To může způsobit úbytek napětí natolik veliký, že dojde k restartu elektroniky pračky a zastavení pracího programu.
slovnik/elektrocentrala.1306429563.txt.gz · Poslední úprava: 2011/05/27 01:06 (upraveno mimo DokuWiki)