Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


slovnik:distribucni-sit

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

slovnik:distribucni-sit [2011/05/23 03:53]
mypower_cz
slovnik:distribucni-sit [2011/05/27 22:48]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Distribuční síť jako záloha ====== 
  
-Distribuční síť (DS) energetických společností může posloužit jako velmi levná záloha při nedostatku energie zdarma ze [[slovnik:​fotovoltaicky-panel|slunce]],​ či [[slovnik:​vetrny-generator|síly větru]]. Může také sloužit pro pokrytí spotřeby spotřebiči s velkým příkonem, například pračka, elektrický bojler, rychlovarná konvice, atd. Ani v tomto případě však nezapomínejme na velmi užitečnou [[:​energeticka-optimalizace|energetickou optimalizaci]]. 
- 
-===== Jak na to? ===== 
- 
-{{http://​mypower.cz/​docs/​fv-reseni-1.png?​400}} 
- 
-Pokud není distribuční síť dostupná či použitelná,​ je situace naprosto stejná avšak místo připojení distribuční sítě jako záložního zdroje je možno použít například benzinovou, či LPG elektrocentrálu,​ která zajistí dobití baterií, či krátkodobý provoz výkonných spotřebičů. ​ 
- 
-Prioritu má vždy systém alternativního zdroje energie. Samotné přepnutí lze řešit například mechanickým třístavovým (I 0 II) [[http://​www.obzor.cz/​cz/​4-eshop/​3-vackove-spinace.html?​sekce_rady=&​podsekce_rady=|otočným spínačem]] s odpovídajícími parametry, či pomocí relé nebo stykače. Relé může být řízeno automaticky tak, že při nedostatku energie z alternativního zdroje energie samo mechanicky odpadne a přepne na zálohu z distribuční sítě, nebo elektrocentrály. 
- 
-===== Řešení výpadků při přepnutí ===== 
- 
-Zálohování krátkého výpadku při volbě zdroje napájení spotřebičů (FV systém / DS) je možno řešit pomocí klasické počítačové UPS s dostatečně dimenzovaným výkonem. UPS je vhodné zapojit těsně před spotřebiče,​ kterým výpadek vadí. Co se stane ve vaší domácnosti / firmě v případě výpadku elektrické energie můžete zjistit snadno například při bouřce, kdy energetické společnosti mohou mít s dodávkou energie technické problémy. Situace při přepnutí z FV na DS je naprosto stejným typem výpadku. Takové výpadky se běžně vykrývají pomocí UPS. 
slovnik/distribucni-sit.txt · Poslední úprava: 2011/05/27 22:48 (upraveno mimo DokuWiki)